przeglądanie dokumentów

RODO w kadrach: jak zabezpieczyć dokumentację pracowniczą?

Program szyfrujący dla działów HR

Zabezpiecz dokumentację kadrowo-płacową pracowników: umowy o pracę, dokumentację personalną, rozliczenia, przebieg zatrudnienia, wynagrodzenia i inne

RODO w kadrach – spełnij wymagania rozporządzenia o ochronie danych osobowych z programem szyfrującym pliki Specfile. Szyfrowanie danych nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Aby zabezpieczyć dokument, wystarczy jedno kliknięcie.

POBIERZ APLIKACJĘ BEZPŁATNIE

Szyfrowanie jednym kliknięciem

gif procesu szyfrowania

RODO w kadrach i inne powody, dla który powinieneś szyfrować dokumenty przy pomocy Specfile

01.

RODO w kadrach

Spełnienie wymagań RODO w biurach HR

Przetwarzanie danych osobowych podlega ochronie (zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych). Aby spełnić obowiązek RODO w kadrach, szyfruj dane przy pomocy prostego programu szyfrującego Specfile. Pamiętaj, że ochronie podlegają zarówno pojedyncze dane osobowe, jak i ich całe zbiory.

02.

Dokumentacja w postaci elektronicznej

Przechowywanie dokumentacji osobowej i płacowej w postaci elektronicznej

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie dokumentacji pracowniczej, od 1 stycznia 2019 roku pracodawca może przechowywać dokumentację osobową i płacową w postaci elektronicznej. Aby spełnić wymagania rozporządzenia, należy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty. Wykorzystaj do tego Specfile, który pozwala na szyfrowanie danych na dysku.

03.

Współdzielenie dokumentów

Współdzielenie dokumentów z innymi pracownikami działu

Zaszyfruj dokumenty zawierające dane osobowe oraz inne poufne informacje przy pomocy aplikacji szyfrującej Specfile, a następnie przydziel do nich dostęp tylko wybranym osobom. Nazywamy to współdzieleniem dokumentów. W ten sposób będziesz miał pewność, że żadna niejawna notka nie zostanie odczytana przez osoby nieuprawnione. Sprawdź, jak zaszyfrować plik przy pomocy Specfile.

04.

Polityka personalna

Ochrona polityki personalnej i know-how firmy

Rekrutacja, szkolenia, motywowanie, a nawet zwalnianie pracowników – to wszytko tworzy politykę personalną firmy. Czy chronisz ją należycie? Zabezpiecz know-how Twojej organizacji. Szyfruj ważne informacje nie tylko przed niepowołanym dostępem, ale także przed złośliwym oprogramowaniem. W tym celu skorzystaj z aplikacji Specfile, dzięki której zabezpieczysz folder hasłem czy zadbasz o szyfrowanie pendrive'a.

05.

Kadry w chmurze

Bezpieczne korzystanie z wygodnej usługi chmury

Jeśli przechowujesz część lub całość swojej dokumentacji w chmurze (na przykład służy ona do wykonywania kopii zapasowych lub współdzielenia plików), pamiętaj aby wszelkie istotne materiały (te zawierające dane osobowe czy poufne wiadomości) dodatkowo szyfrować. Ochronisz je m.in. przed ewentualną modyfikacją.

06.

Bezpieczne pendrive’y

Zabezpieczanie dokumentów na dyskach zewnętrznych

Aplikacja Specfile pozwala na przechowywanie zaszyfrowanej dokumentacji w dowolnym miejscu – na dyskach komputerów, dyskach sieciowych lub w chmurze. Dokumenty możesz również umieścić na dyskach zewnętrznych na przykład pendrive’ach. Ponieważ łatwo je zgubić ze względu na ich niewielkie gabaryty, zalecamy szyfrowanie pendrive'a i przechowywanych na nim plików.

Pobierz aplikację i śpij spokojnie

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, wątpliwości lub sugestie - napisz na: kontakt@specfile.pl